Estetika

Botulotoxinové injekce

Co je to botulotoxin?

Botulotoxin je vytvářen bakteriemi druhu Clostridium botulinum. Jde o nervový jed, známý pod názvem „klobásový jed". Pro léčebné účely se používá především botulotoxin typu A, a to v množstvích, která nemohou způsobit člověku žádné ohrožení. (Velká většina léčiv i bylinných extraktů jsou ostatně látky jedovaté a pro léčení se používají jen taková jejich množství a způsoby podání, při nichž se neprojevují jako jedy.)

Vyhlazování vrásek injekční aplikací botulotoxinu dochází k omezení aktivity mimického svalstva a tím k změlčení až vyhlazení vrásek souvisejících s mimikou.

Výhody ošetření

  • Dávkování botulotoxinu: individuální

  • Nástup účinku: 5 – 7 dní po aplikaci

  • Obvyklé trvání účinku: 4 – 6 měsíců po první aplikaci, po další aplikaci se účinek zpravidla prodlužuje (6 – 10 měsíců)

Novinka

Jedná se o preparát, který je po naředění určen jen 2 pacientům a je proto rychleji dostupný k aplikaci. Efekt novinky je úplně stejný jako u předcházejícího výrobku.

Ideální období

Celoroční ošetření.

Cena ošetření

Na základě určeného dávkování.

Fotografie zákroků

Uvádíme fotografie, které jsou pacienty schválené k publikování na našich stránkách. Při osobní návštěvě vám rádi ukážeme další fotografie úspěšných ošetření pacientů.